CzechCZ EnglishEN DeutschDE

Návštěva amerického diplomata

12.12.2014

Dne 2. 12. 2014 naši školu navštívil americký diplomat Christopher von Martense, který si pro žáky připravil přednášku na téma „Svátky v USA". Pohovořil také o americké historii a nakonec odpovídal na zvídavé otázky žáků. Jak toto setkání popsali vlastními slovy naši žáci, najdete v celém článku.


 


Na úvod nám pustil americký diplomat video, kde starší americký muž vyprávěl o své rodině žijící v Čechách. Bohužel ale byli nuceni utéct a na konci videa říkají, že naše země je krásná a dobře se jim zde žije, to ve mě vyvolalo nádherný pocit. Poté následovala prezentace o amerických prezidentech, která byla doprovázena malou soutěží. U každého tématu bylo pár otázek a my jsme si za správné odpovědi počítali body, které jsme využili na konci přednášky. Z prezentace jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí, některé pro nás byly dokonce úplně nové.

Pak už následovala ta hlavní část, americké svátky. Snažili jsme se vzpomenout si na všechny svátky, které se ve Spojených Státech od začátku roku slaví a během nadšené diskuze jsme je porovnávali s českými svátky. Mluvili jsme také o tom, jak se vlastně slaví třeba Nový rok, Díkůvzdání nebo Vánoce. Probrali jsme typické tradice a zvyky a opět zodpověděli několik otázek.

Nakonec jsme si dlouho povídali o středních školách v Americe, každý z nás měl nějaký svůj dotaz a diplomat nám velice ochotně a rozsáhle odpovídal. Dal nám několik typů, poradil, jak si vybrat školu a dokonce i co vše musíme pro své studium v cizině udělat. Po další diskuzi jsme si sečetli body ze soutěže, a ti nejlepší dostali dárky. Každý z nás odcházel s tužkou na památku a skvělým pocitem. Samozřejmě jsme si nezapomněli udělat několik fotek, ať se máme čím chlubit.

Osobně musím říct, že se mi přednáška moc líbila, i když jsem na ni šla s obavou, zda vůbec budu rozumět. Proto jsem byla mile překvapená, že jsem rozuměla dobře, až na pár neznámých slov. Jsem ráda, že jsem se přednášky mohla zúčastnit, a pokud bude nějaká další, určitě bych šla znovu.

                                                                                  Květa Jungmannová G2.B

 

Návštěva amerického diplomata se mi velmi líbila, navíc mě obohatila o znalost amerických svátků, o nichž jsem doposud moc nevěděla. Pán byl velmi milý a sympatický a přednášel interaktivní formou. Ptal se nás na otázky a my měli hádat odpověď, takže to navíc bylo i zábavné. Na konci jsme se mohli ptát na libovolné otázky. Dozvěděli jsme se plno důležitých a zajímavých informací, například o americkém školním systému. Doufám, že nás opět navštíví.


Návštěva amerického diplomata se mi velice líbila, byl velmi milý a rád odpovídal na naše otázky, které se většinou týkaly studia v USA. Na začátku nám představil krátce ambasádu a poté se věnoval svátkům v USA, které jsem sice znala, ale i tak bylo zajímavé slyšet názory na tyto svátky od pravého Američana. Vše se nám snažil podat hravou formou, takže jsme se u toho rozhodně nenudili. Byla bych moc ráda, kdyby se něco podobného pořádalo i do budoucna a třeba se i více mluvilo o životě v USA a jak se tam můžeme po škole dostat J

 

Návštěva amerického diplomata se mi líbila. Byla pro mě zajímavá, jelikož bych chtěla o prázdninách nebo po škole vycestovat do Ameriky nebo jiné anglicky mluvící země kvůli práci a studiu angličtiny. Pán byl milý a ochotný odpovědět na všechny naše otázky. Zajímalo mě, jak je to v Americe s vízy. Mluvil také o svátcích v USA, už jsem o nich něco věděla, ale bylo zajímavé poslechnout si přímo od rodilého Američana, jak slaví např. Den díkuvzdání. Přednáška se mi líbila a budu ráda, když nás v budoucnu opět navštíví.                                          

studentky HC2.A

 

Pro mě to bylo velice poučné. Je podle mě dobré poznávat nové lidi, kultury, zvyky, tradice a vědět, jak žijí lidé v podstatě na druhém konci světa. Hlavně je dobré vědět, proč to slaví a jaký to má pro ně význam. Užitečné je i znát, jak země funguje jako celek, jak funguje školství, jestli je pro cizince obtížné se tam dostat a nebo jestli jsou naopak otevřeni světu.

Edgar Satorie H2.A

 

Přednáška amerického pracovníka z velvyslanectví se mi moc líbila. Vůbec jsem netušil, že máme tak skvělé vztahy s USA a to co, dělají na velvyslanectví, je tak moc zajímavé. Dozvěděl jsem se hodně o amerických svátcích a také jsem se dozvěděl i o nových. Bylo to super a diplomatova angličtina se suprově poslouchala. Určitě bych chtěl jít znova. Bylo to úžasný!

Tadeáš Mandík H2.A